TOMDREW - KONSTRUKCJE DREWNIANE

Domy drewniane - szkieletowe

Przebieg procesu produkcji

W odróżnieniu od tradycyjnych metod budownictwa domy szkieletowe stanowią całość konstrukcji. Stawia się je na wcześniej stworzonej płycie betonowej, dzięki czemu praktycznie całkowicie ograniczony zostaje proces tworzenia fundamentów. Obiekty drewniane to ekonomiczny i nowoczesny sposób na szybkie stworzenie wymarzonej nieruchomości.

Jakie materiały stosuje się do ich produkcji?

Tworząc domy szkieletowe konieczne jest zastosowanie odpowiednio przygotowanych materiałów, ponieważ tylko one sprawią, że budowla będzie solidna i wytrzymała. Starannie wyselekcjonowane drewno suszy się komorowo w odpowiedniej temperaturze i wilgotności. Następnie musi zostać ono odpowiednio strugane i fazowane.

 • 01
  Spełniamy marzenia
  Proponowane domy budujemy według potrzeb i propozycji klientów, na podstawie dostarczonych projektów.

Krótki czas realizacji, doskonałe parametry termoizolacyjne, estetyka, ekologiczny charakter – jeśli te aspekty są dla Ciebie ważne w realizacji inwestycji mieszkaniowej, nasza współpraca zapowiada się perspektywicznie, bo dla nas są one równie ważne! W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór domów szkieletowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb, zwanych też kanadyjskimi lub całorocznymi. Zainwestuj w nowoczesne i energooszczędne rozwiązania mieszkaniowe bazujące na drewnianej konstrukcji!

Czym są domy szkieletowe i dlaczego warto je budować?

To budynki wznoszone z wykorzystaniem drewnianej konstrukcji. Technologia budowlana, z której korzystamy, cieszy się popularnością ze względu na swoje liczne zalety. Jedną z nich jest szybkość realizacji – budowa domów szkieletowych, (kanadyjskich, całorocznych), którą w Bydgoszczy i okolicach zlecisz naszej firmie, kończy się z reguły w ciągu kilku miesięcy. Ważną zaletą jest także energooszczędność – solidna konstrukcja drewniana wraz z odpowiednią izolacją zapewnia doskonałe parametry termoizolacyjne, a to przekłada się na niskie koszty ogrzewania.

Domy szkieletowe opierają się o drewniane belki i słupki, pomiędzy którymi umieszcza się grubą warstwę izolacji, najczęściej z wełny mineralnej. Zewnętrzne ściany wykańcza się płytami OSB lub innymi materiałami, tworząc solidną i wytrzymałą obudowę. Całoroczne budynki kanadyjskie, których budową się zajmujemy, są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, trwałe i bezpieczne, a jednocześnie przyjazne dla środowiska.

Wykorzystanie drewna jako głównego surowca czyni technologię szkieletową ekologiczną i zrównoważoną. Dodatkową zaletą jest możliwość stawiania domów o różnych rozmiarach i kształtach, które spełniają Twoje indywidualne oczekiwania. Zaufaj naszemu doświadczeniu i zainwestuj w nowoczesny budynek na lata!

Etapy budowy domu szkieletowego krok po kroku

Proces wznoszenia nieruchomości rozpoczyna się od stworzenia projektu, uzyskania niezbędnych pozwoleń i przygotowania fundamentów. Następnie na placu budowy montowana jest drewniana konstrukcja szkieletowa złożona z precyzyjnie połączonych belek i słupków. Kolejnym krokiem jest wypełnienie przestrzeni między elementami konstrukcyjnymi grubą warstwą izolacji termicznej, przeważnie z wełny mineralnej.

Szczególną uwagę należy zwrócić na zapewnienie ciągłości i szczelności izolacji oraz folii paroizolacyjnej. Równie istotny jest prawidłowy montaż okien i drzwi, a następnie wykonanie zewnętrznej obudowy – poszycia z płyt OSB lub innych materiałów.

Finałowy etap polega na:

 • wykończeniu wnętrz,
 • ułożenie instalacji,
 • wykonanie tynków i posadzek.

Dzięki profesjonalnej ekipie i dbałości o detale budowa całorocznego domu szkieletowego (kanadyjskiego) przebiega w krótkim czasie, a jej efektem jest nowoczesne i energooszczędne mieszkanie.

Zalety domów szkieletowych

Solidna konstrukcja drewniana wraz z wysokiej jakości izolacją zapewnia doskonałą termoizolacyjność przegród. Przekłada się to na znaczące oszczędności na rachunkach za ogrzewanie. Decydując się na rozwiązania pasywne, możesz stworzyć całoroczny dom szkieletowy (kanadyjski) zużywający minimalną ilość energii.

Oferujemy budowę nieruchomości gwarantujących komfort mieszkania w zgodzie z naturą. Wykorzystanie naturalnych surowców i najlepszych materiałów budowlanych pozwala nam stworzyć zdrowy mikroklimat wewnątrz. Odpowiednia wentylacja zapobiega gromadzeniu się wilgoci i zanieczyszczeń, gwarantując lepszą jakość powietrza. Elastyczna konstrukcja umożliwia natomiast dowolną aranżację pomieszczeń zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Budowa całorocznych domów szkieletowych (kanadyjskich) w Bydgoszczy i okolicach to nasza specjalność, więc jeśli poszukujesz wykonawcy, skontaktuj się z nami!

Budowa domu szkieletowego z zaufanym wykonawcą

Jako profesjonalna firma z wieloletnim doświadczeniem w tej technologii budowlanej gwarantujemy najwyższą jakość realizacji. Dysponujemy specjalistyczną wiedzą i umiejętnościami, dlatego nasi eksperci dopilnują każdego detalu na wszystkich etapach procesu. Już na wstępie pomagamy w opracowaniu optymalnego projektu budowy całorocznego domu szkieletowego (kanadyjskiego) dopasowanego do indywidualnych preferencji i wymogów działki.

Następnie przygotowujemy kompletną dokumentację wymaganą do uzyskania pozwolenia na przeprowadzenie czynności budowlanych. Zlecenie naszym profesjonalistom prac konstrukcyjnych daje Ci pewność wykorzystania najlepszych materiałów i przestrzegania wszystkich norm urzędowych oraz standardów branżowych.

Wyróżnia nas:

 • wieloletnie doświadczenie w budownictwie drewnianym,
 • setki zrealizowanych inwestycji i zadowolonych klientów,
 • dbałość o każdy szczegół i terminowość wykonania,
 • zastosowanie wysokiej klasy surowców i nowoczesnych technologii budowlanych,
 • pełna gwarancja na wykonane prace i serwis posprzedażowy,
 • kompleksowa obsługa od projektu po wykończenie pod klucz.

Współpraca z renomowanym wykonawcą to gwarancja bezpieczeństwa inwestycji i spokoju na każdym jej etapie. Od opracowania koncepcji po oddanie kluczy – jako doświadczeni specjaliści dbamy o wszelkie aspekty budowy całorocznego domu szkieletowego (kanadyjskiego) w Bydgoszczy i okolicach. Skorzystaj z oferty sprawdzonej firmy i ciesz się wyjątkową nieruchomością na lata!